Iskolánk 2019 őszén kapta meg az Ökoiskola címet a Nemzeti Erőforrás Minisztérium és Vidékfejlesztési Minisztériumtól.

Mit jelent ez a cím?

Iskolánk munkatervét az intézményben tanító pedagógusok évek óta úgy állítják össze, hogy abban nagy hangsúlyt kapnak a környezeti neveléssel foglalkozó programok. Szervezünk Föld napi akadályversenyt, erdei kirándulásokat, papírgyűjtést, autómentes napot és még sok szabadtéri programot, amelyekkel a fenntartható fejlődéshez szükséges kompetenciák kialakítását és fejlesztését biztosítunk tanulóinknak. Csatlakozunk a településünk önkormányzatának TeSzedd akcióihoz.

A tanítási órákon alsó és felső tagozaton egyaránt megjelenik a természeti értékek védelme, különösen a közeli Duna-Ipoly Nemzeti Park életközösségének ismerete. Tanulóinkat a környezetért felelős viselkedési szokások elsajátítására ösztönözzük, amikor a technika és rajz órákon, kézműves foglalkozásokon nyersanyagként hulladék anyagokat használunk.

A fenntarthatóságra nevelünk akkor is, amikor igyekszünk visszaszorítani a rongálást és a pazarló energiafogyasztást. Ezeket a már évek óta végzett tevékenységeket írtuk le a pályázatba, melyeknek köszönhetően megkaptuk az ökoiskola címet.

A cím elnyerése erre a 2019/2020-as tanévre szól. Természetesen ezt a címet szeretnénk a jövő években is megtartani, amihez további vállalásokat szükséges teljesíteni. Ennek a programnak a keretén belül tervezzük az iskola tankertjének a kialakítását és a mindennap keletkezett hulladék szelektív gyűjtésének bevezetését is.

Csermely Alexa tanárnő

Iskolánk Facebook