Diákigazolvány

Tárgy: Távozó diákok diákigazolvány ügyintézése

Tisztelt Szülők!

Az Oktatási Hivataltól kapott Tájékoztatás az oktatási igazolványokkal kapcsolatos tudnivalókról c. levelére hivatkozva szeretnénk kérni együttműködésüket.
A távozó tanulóknak a diákigazolványát be kell vonni és helyette igazolást kell kiállítani. Az igazolás október 31. napjáig érvényes.
Amennyiben a tanuló az igazolványát elvesztette, azt le kell jelenteni a Hivatal felé, és az igazolást számára is ki kell állítani.

Kérem, hogy a fentiek alapján, akik még nem adták le a diákigazolványt legyenek szívesek ügyfélfogadás idejében leadni.

Együttműködésüket előre is köszönjük!

Üdvözlettel:

Intézményvezetés

Tisztelt leendő elsős szülők!

Annak érdekében, hogy a diákigazolványok az iskolakezdésre elkészüljenek, a beiratozáskor már rendelkezni kell az igényléséhez szükséges NEK adatlappal – melyet az okmányirodában állítanak ki.

Diákigazolvány igénylés

A szülő az okmányirodában elkészítteti a digitális fényképet gyermekéről, melyhez az okmányiroda tájékoztatása szerint az alábbi dokumentumokra van szükség:

·         a gyermek születési anyakönyvi kivonatára,

·         lakcímkártyára (szülőé, vagy gyermeké),

·         gyermek személyi igazolványára - amennyiben van.

Az igénylésről az okmányiroda egy igazolást állít ki, melyet be kell hozni az iskolába!

Az iskola megigényli a diákigazolványt, ehhez szükséges:

·         okmányiroda által elkészített adatlap.

Az elkészült diákigazolványt a lebonyolító EDUCATIO Kft. a szülő lakhelyére postázza.

DIÁKIGAZOLVÁNY IGÉNYLÉSE

·         a gyermek születési anyakönyvi kivonata,

·         lakcímkártya (szülőé, vagy gyermeké),

·         gyermek személyi igazolvány, amennyiben van.

Az iskola megigényli a diákigazolványt, ehhez szükséges:

·         okmányiroda által elkészített adatlap.